Jako Perfecta, staramy się zredukować nasz ślad węglowy każdego dnia. Jednym z filarów naszej strategii jest polityka GoGreen.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Nasze produkty i ich wpływ na środowisko, to tylko jeden z wielu aspektów zrównoważonego rozwoju w Perfekcie. Doskonale wiemy, że każde, nawet najmniejsze działanie każdego z nas ma wpływ na otaczający nas świat. Zobacz na filmie jak się zmieniamy, aby chronić nasze środowisko.

ECO STAR SYSTEM

Eco Star System to nasz wewnętrzny indeks, według którego oceniamy wpływ produktów Perfecty na środowisko naturalne. Ocenie podlega cały łańcuch – od pochodzenia materiałów użytych do produkcji, przez rodzaj opakowania, aż po to, jak długo nasze produkty będą pracować w miejscu docelowym.
Wartość indeksu dla każdego produktu określana jest na podstawie 8 kryteriów ukazanych na poniższej tabeli. Każde z tych kryteriów oceniane jest systemem gwiazdek (od 1 do 5). Ten prosty system umożliwia klientom łatwe porównanie naszych produktów, ułatwiając wybór takiego, który najlepiej spełni oczekiwania, także pod względem ekologii.

Eco PASS

Eco Pass to certyfikat wystawiany dla każdego produktu, zawierający dodatkowe informacje odnośnie do zużycia energii elektrycznej w trybie pracy i spoczynku. Dzięki Eco Pass, klient zyskuje pełną wiedzę na temat wpływu kupowanego produktu na środowisko.